Bývanie v Senci

Dostupnosť Senca

Mesto Senec je obľúbenou voľbou mnohých ľudí pri výbere bývania najmä vďaka svojej polohe. Senec je vzdialený len 20 km od Bratislavy, s ktorou je spojený diaľnicou. Výjazd na diaľnicu D1 spájajúcu Bratislavu so Žilinou je vzdialený len 3 km od centra mesta. Hraničný priechod do Rakúska je od Senca vzdialený 27 km, do Maďarska je to 28 km a do Českej republiky 71 km.

Služby v Senci

Mesto Senec poskytuje svojim občanom komplexnú občiansku vybavenosť okresného mesta. Okrem supermarketov (Tesco, Lidl, Kaufland) tu nájdete aj menšie prevádzky potravín (Billa, COOP Jednota, CBA, ale aj viaceré predajne bio potravín). V priamom centre mesta, na pešej zóne na Lichnerovej ulici, je občanom k dispozícii obchodné centrum KOCKA. V Senci sa nachádzajú pobočky všetkých významnejších slovenských bánk (Slovenská sporiteľňa, VÚB, Tatra banka, UniCredit Bank, ČSOB, Prima banka, OTP Banka, Raiffeisen banka, Poštová banka), samozrejmosťou sú zdravotné zariadenialekárne. K dispozícii sú viaceré štátne aj súkromné materské škôlky, základné školy, základné umelecké školy, stredné školy a gymnázium.

Kultúra a tradície v Senci

Mesto Senec poskytuje svojim obyvateľom široké spektrum možností kultúrneho vyžitia. Okrem múzeí, galérií, knižnice, či amfiteátru môžu obyvatelia mesta Senec navštíviť aj známy hudobný festival na Slnečných jazerách – Senecké leto. Ďalšími zaujímavými kultúrnymi podujatiami sú Senecká dúha, Senecký maják, Pohár slnečných jazier (ľadové medvede), Senecká korčuľa, Triatlon Senec a mnohé iné.

Šport v Senci

Slnečné jazerá, ako významné stredisko športu a rekreácie, poskytujú neobmedzené spektrum možností užívania si kolektívnych športov, rovnako aj vodných športov. Občanom Senca sú k dispozícii športové haly, futbalové štadióny, ihriská, tenisové kurty, telocvične, posilňovne či aquapark a wellness. Neďaleké Malé Karpaty poskytujú nespočetné možnosti vyžitia pre turistov, cyklistovhorolezcov. Lyžiarske stredisko Pezinská Baba, vzdialené od Senca len 26 km, poskytuje milovníkom zimných športov zázemie pre lyžovanie, bežkovanie, či sánkovanie.

Príroda a rekreácia v Senci

Mesto Senec je známe predovšetkým ako významné slovenské centrum letnej rekreácie najmä vďaka rekreačnému areálu - Slnečné jazerá. Výnimočnosť Slnečných jazier spočíva v dômyselne vybudovanom, komplexnom rekreačnom zariadení. Udržiavané zatrávnené pláže sú ideálnym miestom pre letný relax. Rozmanitá ponuka bufetovreštaurácií so službami na kvalitnej úrovni, v spojení so širokým portfóliom ubytovacích kapacít, či možnosť kempovania, stavajú Slnečné jazerá do pozície plnohodnotného letného dovolenkového rezortu. Slnečné jazerá však nie sú jedinou vodnou plochou v bezprostrednej blízkosti Senca. Mimoriadne obľúbené je takisto aj Hlboké jazero, ľudovo nazývané Guláška. Guláška je pre svoju krištáľovo čistú vodu obľúbeným centrom potápaniavodných športov. Milovníci hôr, lesovprírody si prídu na svoje v neďalekom Pezinku, ktorý leží v objatí Malých Karpát len 12 km od Senca. Termálne kúpalisko Vincov Les pri Sládkovičove je od Senca vzdialené len 22 km.

Projekty novostavieb v Senci

Ľudia sťahujúci sa za prácou do Bratislavského kraja si pri vyberaní svojho nového útočiska často vyberajú práve mesto Senec. Novo prichádzajúci obyvatelia Senca oceňujú najmä jeho polohudopravnú dostupnosť v kombinácii so širokými možnosťami rekreácie. Vysoký dopyt po nových nehnuteľnostiach pretavili viacerí investori do výstavby nových projektov. V súčasnosti nájdete v našej ponuke desiatky voľných nehnuteľností v novostavbách. K dispozícii sú garsónky, 2 izbové byty, 3 izbové byty, ale aj 4 izbové byty v nových bytových domoch, ale rovnako aj rodinné domy, bungalovy, či stavebné pozemky. V Senci nájdete v našej ponuke na predaj nasledujúce novostavby:

.