Bývanie v Pezinku

Dostupnosť Pezinka

Okresné mesto Pezinok sa vyznačuje mimoriadne výhodnou polohou. Vzdialenosť z centra Pezinka na Bratislavské Račianske mýto je len 19 km. Najbližšie susedné okresné mesto Senec je vzdialené len 12 km. Malacky, rovnako ako Trnava sú vzdialené 32 km. Výjazd na diaľnicu D1 je od centra Pezinka vzdialený len 9 km. Do Českej republiky, Rakúska, či do Maďarska sa dostanete autom za niekoľko minút. Mesto Pezinok je ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí nechcú bývať vo veľkom meste. Pre ľudí, ktorý túžia bývať v centre diania, ale súčasne mimo neho. Bývať v tesnom dotyku s prírodou Malých Karpát.

Služby v Pezinku

Mesto Pezinok poskytuje svojim občanom komplexnú občiansku vybavenosť okresného mesta. Okrem supermarketov (Tesco, Lidl, Hypernova) tu nájdete aj menšie prevádzky potravín (Billa, CBA, CBA Diskont), bio potraviny, domáce potreby, železiarstvá, či iné obchodné prevádzky. V južnej časti je občanom k dispozícii nákupno-zábavné centrum Mólo, pri Hypernove bolo v roku 2015 otvorené obchodné centrum Bozin Shopping. Okresný úrad, mestský úrad, katastrálny úrad, daňový úrad, okresný súd, notár, realitná kancelária, všetky potrebné služby nájdete v tesnej blízkosti centra mesta. V Pezinku sa nachádzajú pobočky všetkých významnejších slovenských bánk (Slovenská sporiteľňa, VÚB, Tatra banka, UniCredit Bank, ČSOB, Prima banka, OTP Banka, Poštová banka, Raiffeisen bank), samozrejmosťou je Mestská poliklinika, zdravotnícke zariadenia a lekárne. K dispozícii sú materské škôlky, základné školy, stredné školy, gymnázium, či základná umelcká škola. V roku 2013 bol na pezinskej železničnej stanici zmodernizovaný terminál integrovanej dopravy s dostatočnou kapacitou bezplatných parkovacích miest, ktoré môžete využívať napríklad pri každodennom dochádzaní za prácou do Bratislavy, či do Trnavy, vlakom, či autobusom.    

Kultúra a tradície v Pezinku

Mesto Pezinok žije kultúrou a tradíciami. Dôkazom toho sú každoročne organizované akciekultúrne podujatia. Pezinské Vinobranie sa môže popýšiť prívlastkom najväčšie podujatie svojho druhu na Západnom Slovensku. Vysokou návštevnosťou a popularitou však za Vinobraním nezaostávajú ani podujatia ako Keramické trhy, Pezinský Permoník (výstava minerálov, fosílií, nerastov a vzácnych kameňov), Malokarpatská vínna cesta, Pezinský pivný festival, Dychovky v preši (festival dychovej hudby), Vianočné trhy, ale aj mnohé výstavy či vernisáže. Obyvateľom Pezinka je k dispozícii Pezinské kultúrne centrum (Kultúrny dom Pezinok), kino, múzeá, galérie, knižnica či letné kino v amfiteátri.

Šport v Pezinku

Bezprostrednú dostupnosť prírody v Pezinku ocenia nielen športovci, ale najmä ľudia ktorí radi trávia voľný čas aktívnym oddychom v prírode. Malé Karpaty poskytujú nekonečné možnosti vyžitia pre turistov, cyklistovhorolezcov. Lyžiarske stredisko Pezinská Baba poskytuje zázemie pre zimné športy ako lyžovanie, bežkovanie, či sánkovanie. Občanom Pezinka sú k dispozícii športové haly, futbalové štadióny, ihriská, fitness centrá, posilňovne, telocvične, tenisové kurty, či krytá plaváreň. Mnohých fanúšikov motorizmu bezpochyby zaujmú Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu, rôzne tuning show, či driftové preteky King of Drift v paddocku Pezinskej Baby. Milovníci koní si prídu na svoje v Jazdeckom areáli Rozálka.

Príroda a rekreácia v Pezinku

Malokarpatský región ponúka v skutku široké možnosti rekreácie a aktívneho oddychu v prírode. Mesto Pezinok je doslova obklopené kopcami, vinohradmilesmi, ktoré ukrývajú nielen mnohé turistické, ale aj náučné chodníky. Listnaté lesy Malých Karpát sú ideálnym prostredím nielen pre športovcovrekreantov, ale aj pre hubárov. V bezprostrednej blízkosti Pezinka sa nachádza niekoľko vodných nádrží s možnosťou rybolovu. Pre letnú rekreáciu občanov Pezinka je dostupné letné kúpalisko na sídlisku Sever. V neďalekom Senci sa nachádza mimoriadne populárne stredisko letnej rekreácie - Slnečné jazerá. Za návštevu určite stojí aj Termálne kúpalisko Vincov Les pri Sládkovičove, ktoré je vzdialené len 35 km od Pezinka.

Projekty novostavieb v Pezinku

Mesto Pezinok v posledných rokoch zaznamenalo mohutný rozvoj v oblasti výstavby bytových jednotiek. Vysoký dopyt po nových nehnuteľnostiach umožňuje investorom stavať nové projekty a rozvíjať tak infraštruktúru mesta. V súčasnosti nájdete v našej ponuke desiatky voľných nehnuteľností v novostavbách. K dispozícii sú 1 izbové byty, 2 izbové byty, 3 izbové byty, ale aj 4 izbové byty v nových bytových domoch, ale rovnako aj rodinné domy, či stavebné pozemky v Pezinku a v priľahlých obciach. V okrese Pezinok nájdete v našej ponuke na predaj nasledujúce novostavby:

.